PODPISANIE POROZUMIEŃ „Senior+” - Oficjalna strona Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie - PODPISANIE POROZUMIEŃ „Senior+”

Informacje

Siedziba ośrodka

Urząd Miasta

 • Zobacz też

 • Kontakt

  Ośrodek Pomocy Społecznej w Ożarowie
  ul. Leona Mazurkiewicza 19
  27-530 Ożarów
  tel/fax 15 8610368,
  tel. 15 8610325,
  tel. kom. 504 013 275
  e-mail: sekretariat@opsozarow.pl
  REGON: 005660630
  NIP: 8631091192

PODPISANIE POROZUMIEŃ „Senior+”

5 czerwca 2024r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, Burmistrz Ożarowa Piotr Ślęzak, Skarbnik gminy Monika Kurpias podpisali porozumienia w ramach rządowego Programu „Senior+” z Wojewodą Józefem Brykiem.

Placówki „Senior+” na terenie gminy Ożarów funkcjonują w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Ożarowie.

Gmina pozyskała środki na funkcjonowanie Dziennego Domu i Klubu Senior+ w Ożarowie oraz Klubu Senior+ w Jakubowicach. Łącznie gmina Ożarów otrzymała dotację w wysokości 164 260,00zł.

Program Wieloletni „Senior+” na lata 2021-2025 jest kontynuacja Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Realizuje założenia polityki społecznej wobec osób starszych 2030. Bezpieczeństwo-Uczestnictwo-Solidarność.

Rządowy program wieloletni „Senior+” zakłada wspieranie finansowe samorządów w zakresie realizacji zadań własnych określonych w ustawie o pomocy społecznej, polegających na tworzeniu i prowadzeniu infrastruktury ośrodków wsparcia dla osób starszych. Celem strategicznym programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior+” przy dofinansowaniu działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

Dzienny Dom Senior+ oraz Kluby Senior+ niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród seniorów, dlatego też Gmina Ożarów stara się dostosowywać swoją ofertę dla seniorów z terenu całej gminy.